510 600 404

Barwienie aluminium

Barwienie aluminium

Zabarwianie aluminium

Barwienie aluminium jest procesem, który również oferujemy jako firma Anover. Powierzone nam elementy i detale aluminiowe możemy poddać nie tylko anodowaniu, ale również ich zabarwianiu z wykorzystaniem barwników organicznych i nieorganicznych o wielu kolorach i odcieniach. Stopień i jakość barwienia jakie możemy uzyskać zależą od materiału wyjściowego, rodzaju stopu oraz od typu anodowania aluminium jakiemu został poddany. Znacznie lepiej proces barwienie przejdą powłoki wykonane z czystego aluminium i materiały niskostopowe.

Barwienie aluminium – proces chemiczny

Barwienie aluminium jest procesem chemicznym, który pozwala na uzyskanie znacznie szerszej gamy kolorów. We wspomnianym procesie jesteśmy w stanie uzyskać kolory również spoza palety żółci, brązów, złota, czerni i srebra.

Dlatego też metoda ta jest bardzo często wykorzystywana do dekorowania różnych przedmiotów, w produkcji których uzyskanie różnych odcieni i żywych kolorów ma większe znaczenie niż odporność barwników na czynniki zewnętrzne.

Kolory, jakimi dysponujemy w trakcie barwienia chemicznego to: czarny, czerwony, fioletowy i złoto-pomarańczowy. Oczywiście ostateczny kolor może różnić się w zależności od danego gatunki aluminium, dlatego przed wybraniem ostatecznego koloru warto wykonać próbę technologiczną.

Zapraszamy do współpracy!